122k views
1 vote
If 2.25 kg of tomatoes costs $6.98, how much will you pay for 8 kg

2 Answers

3 votes
£6.98 / 2.25kg = £3.10 per kg
£3.10 X 8kg = £11.10
User Namtax
by
4.2k points
5 votes

Answer:

I don't understand kbhuo

User Chad Little
by
5.8k points