170k views
0 votes
(04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce?

Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49
Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
O Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
O the unit rates cannot be determined.

User Kevin King
by
8.5k points

1 Answer

3 votes
Choice a is a good one by the way
User Doniyor Niazov
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.