menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
(04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 O Choice A Choice B The unit rates are equal. O the
asked
Nov 19, 2022
170k
views
0
votes
(04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce?
Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49
Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
O Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
O the unit rates cannot be determined.
Mathematics
high-school
Kevin King
asked
by
Kevin King
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Choice a is a good one by the way
Doniyor Niazov
answered
Nov 24, 2022
by
Doniyor Niazov
5.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org