72.2k views
7 votes
A 4-pack of notebooks costs $1.11. What is the unit price, rounded to the nearest cent? ​

User Aefxx
by
5.3k points

1 Answer

9 votes

Answer:

$0.3

Explanation:

$1.11 divided by 4 notebooks. Each notebook costs $0.3.

User CrazyGamer
by
4.8k points