72.2k views
7 votes
A 4-pack of notebooks costs $1.11. What is the unit price, rounded to the nearest cent? ​

User Aefxx
by
8.4k points

1 Answer

9 votes

Answer:

$0.3

Explanation:

$1.11 divided by 4 notebooks. Each notebook costs $0.3.

User CrazyGamer
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories