174k views
3 votes
A 3-gallon bucket of paint costs $103.68. What is the price per cup?

1 Answer

4 votes

Answer:34.56

Step-by-step explanat 103.68 divded by 3 = 34.56

User Jassmin
by
7.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories