128k views
2 votes
The length of a piece of ribbon is 1m 15cm. find the length of 5 such pieces.​

User Minakshi
by
7.4k points

1 Answer

5 votes

Answer:

575 cm

Explanation:

5 * 100 = 500

15*5=75

500+75 = 575

User Dogoku
by
7.0k points