Answer:
Explanation:
cos θ=8/17
sec θ=17/8
sec² θ-tan²θ=1
tan θ=√(sec²θ-1)=√((17/8)²-1)=√((289-64)/64)=√(225/64)=15/8
7.9m questions
10.5m answers