Answer:
$3.20
Explanation:
I divided the $2 by 8 to see how much 1/8 a gallon cost.
I got 0.40
Multiple this by 8 to get 8/8 or 1 gallon.
You get 3.2
so $3.20
Hope this helped. :)
6.0m questions
7.8m answers