menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
If costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
asked
Nov 26, 2022
111k
views
2
votes
If costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
Mathematics
high-school
Szaske
asked
by
Szaske
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
It is .19 cents per fluid ounce, if you divide $2.28 by 12 there’s your answer.
Hardiksa
answered
Nov 28, 2022
by
Hardiksa
4.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
5.26. Because you would have to divide 12 by the coast to see the coast for 1 fluid ouce
SyncroIT
answered
Dec 1, 2022
by
SyncroIT
5.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.3m
questions
6.9m
answers
Other Questions
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
how long Will it take for $7000 investment to grow to $7553 and the annual rate of 3.4% compounded quarterly assume that no withdrawals are made
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org