menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
If costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
asked
Oct 18, 2022
174k
views
0
votes
If costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
Mathematics
high-school
Ajith M A
asked
by
Ajith M A
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
0.19
Explanation:
12u->2.28
1u-> 2.28 /12
=0.19
Sean Missingham
answered
Oct 24, 2022
by
Sean Missingham
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 26, 2022
111k
views
If costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
Szaske
asked
Nov 26, 2022
by
Szaske
8.7k
points
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
111k
views
asked
Sep 22, 2024
211k
views
Mario bought four bottles of dishwashing detergent. The volumes of the containers are 11 fluid ounces, 11(1)/(10) fluid ounces, 10(3)/(8) fluid ounces, and 10.9 fluid ounces. What is the volume of the
Wictor Chaves
asked
Sep 22, 2024
by
Wictor Chaves
8.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
211k
views
asked
Apr 12, 2024
34.4k
views
What happens when the water temp. in a high-temp. dishwashing machine is too high? a. spray nozzles become clogged b. items are sanitized for too long c. detergent is left on dishes and utensils d. the
Amadu Bah
asked
Apr 12, 2024
by
Amadu Bah
7.7k
points
Health
high-school
1
answer
1
vote
34.4k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org