166k views
5 votes
Marco’s Pizzeria is having a special: 5 pizzas for $25. What is the unit price?

User Shavana
by
8.1k points

2 Answers

2 votes

Answer:

The unit price would be $5 per pizza

Explanation:

User Ackushiw
by
8.0k points
6 votes
The unit price would be $5 per pizza
User Hkutluay
by
8.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories