menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Marco’s Pizzeria is having a special: 5 pizzas for $25. What is the unit price?
asked
Dec 19, 2022
166k
views
5
votes
Marco’s Pizzeria is having a special: 5 pizzas for $25. What is the unit price?
Mathematics
high-school
Shavana
asked
by
Shavana
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer:
The unit price would be $5 per pizza
Explanation:
Ackushiw
answered
Dec 21, 2022
by
Ackushiw
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
The unit price would be $5 per pizza
Hkutluay
answered
Dec 23, 2022
by
Hkutluay
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 2, 2024
107k
views
Marco’s Pizzeria is having a special: 5 pizzas for $25. What is the unit price? A $5 per pizza B $10 per pizza C $15 per pizza D $25 per pizza
Matter Cat
asked
Aug 2, 2024
by
Matter Cat
8.9k
points
Mathematics
college
1
answer
5
votes
107k
views
asked
Nov 10, 2024
115k
views
Write an equation to model each of the situations. Cedric and Josh both ordered the same size pizzas at Marco's Pizzeria; however, they ordered different toppings. Marco's charges an additional fee for
Nico Brenner
asked
Nov 10, 2024
by
Nico Brenner
8.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
115k
views
asked
Jun 5, 2019
136k
views
Cedric and Josh both ordered the same size pizzas at Marco’s Pizzeria; however, they ordered different toppings. Marco’s charges an additional fee for toppings, but all toppings cost the same. Cedric got
Zaheer Ahmed
asked
Jun 5, 2019
by
Zaheer Ahmed
7.7k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
136k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org