128k views
4 votes
5 tons of fertilizer cost $14,100.00. What is the price per pound?

1 Answer

1 vote

Answer:

$2,820

Explanation:

$14,100.00 / 5= $2,820

User Mijc
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories