129k views
1 vote
Christopher buys 5 apples for $2.60 how much does one apple cost

2 Answers

1 vote
$0.52 !!!!!!!!!!!!!!!
User Janaaaa
by
8.0k points
1 vote

Answer:

There 0.52 cents each because if you do 260 ÷ 5 you get 52 then you add the decimal 0.52

User LPark
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories