77.5k views
20 votes
Which option is the best buy?

$8. 50 for 24 bottles of water or $10. 99 for 30 bottles of water?

User Chad Jones
by
7.9k points

2 Answers

6 votes

Answer:

$8.50

Explanation:

now if it would be $9.99 for 30 it would be that but it is $10.99 so $11

User Rivkie
by
8.0k points
4 votes
10.99 for 30 bottles of water
User Poe Dator
by
9.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories