77.5k views
20 votes
Which option is the best buy?

$8. 50 for 24 bottles of water or $10. 99 for 30 bottles of water?

User Chad Jones
by
4.7k points

2 Answers

6 votes

Answer:

$8.50

Explanation:

now if it would be $9.99 for 30 it would be that but it is $10.99 so $11

User Rivkie
by
5.2k points
4 votes
10.99 for 30 bottles of water
User Poe Dator
by
5.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.