Answer:
$0.25
Explanation:
To find the unit rate of each orange, divide the total cost of the bag by the number of oranges in the bag:
⇒ 3.75 ÷ 15 = 0.25
Therefore, the unit rate of each orange is $0.25
5.6m questions
7.3m answers