59.9k views
3 votes
A pizza cut into 8 pieces cost $10.00.
What is the cost per piece?

User Suba
by
7.7k points

2 Answers

0 votes

Answer:

$1.25

Explanation:

just divided 10 with 8

User Jurgo Boemo
by
7.4k points
2 votes

Answer:

$1.25

Explanation:

10/8 =1.25

User Everts
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories