84.6k views
2 votes
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of each pizza?

1 Answer

5 votes

Answer:

your answer should be 8.76 :D

Explanation:

User Wisienkas
by
4.7k points