58.7k views
3 votes
There are 5 water bottles sold for $50. What is the unit price? Round to the nearest cent

User Garbee
by
8.4k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$50/5 bottles

$10 per bottle.

must be really good water!

User Dhahn
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories