58.7k views
3 votes
There are 5 water bottles sold for $50. What is the unit price? Round to the nearest cent

User Garbee
by
5.7k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$50/5 bottles

$10 per bottle.

must be really good water!

User Dhahn
by
5.6k points