151k views
4 votes
A 7-pack of clay pots costs $28.49. What is the unit price?

User Mamadou
by
9.2k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$4.07

Explanation:

You divide 28.49 by 7

7 into 28= 4

7 into 4= 0

7 into 49= 7

User Lucasviewup
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories