26.8k views
5 votes
A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price?
Submit
per kilogram

User IgorCh
by
8.0k points

1 Answer

0 votes

Answer:

2662

Explanation:

it is really good to this 2.66÷2 X 100

User Liondancer
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories