202k views
5 votes
Two pounds of grapes cost 6 dollars how many pounds can you buy with 1 dollar?

User JensT
by
7.2k points

1 Answer

3 votes

Explanation:

If €2 of grapes cost $6

$1 =2/6

=€0.3

User Lao Tzu
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories