202k views
5 votes
Two pounds of grapes cost 6 dollars how many pounds can you buy with 1 dollar?

User JensT
by
5.2k points

1 Answer

3 votes

Explanation:

If €2 of grapes cost $6

$1 =2/6

=€0.3

User Lao Tzu
by
5.5k points