61.5k views
1 vote
A box of cereal weighs 14 ounces and costs $2. 66. What is the price per ounce of the cereal?.

User Tsvedas
by
8.0k points

1 Answer

2 votes
The box of cereal is $0.19 per ounce
User TheRoadrunner
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories