61.5k views
1 vote
A box of cereal weighs 14 ounces and costs $2. 66. What is the price per ounce of the cereal?.

User Tsvedas
by
5.1k points

1 Answer

2 votes
The box of cereal is $0.19 per ounce
User TheRoadrunner
by
5.5k points