152k views
1 vote
A pack of six gatorade bottles cost $8.40. what is the unit price?

User MaxS
by
4.2k points

2 Answers

4 votes
1.40


Divide 8.40 by six

User Helana
by
5.3k points
2 votes

Answer:

1.40

Explanation:

the answer is $1.40

User Natersoz
by
4.9k points