168k views
2 votes
Andrew spent $12 on 25 Twix bars.How many did each twixt bar cost him? ​

User NP Compete
by
7.5k points

2 Answers

1 vote

he spent 48 cents on each twix bar

(division)

User Jayms
by
7.9k points
3 votes

Answer: 48 cents on each twix bar

Step-by-step explanation: divide 12 by 25, which would come out to 0.48, to ensure this is correct you can multiply 0.48x25 and it would be 12

User Yetta
by
8.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories