87.1k views
5 votes
A 6-pack of magnets costs $6.06. What is the unit price?

User Gntem
by
5.6k points

1 Answer

5 votes

Answer: $1.01

Step-by-step explanation: You just divide by 6

User Penguinsource
by
5.7k points