Answer:
Step-by-step explanation:
Here, we want to get the distance the snail can go in the given time
Mathematically, we have it that:
speed = 3/25 mph
Time = 1 2/3 hours = 5/3 hours
Thus, we have it that:
7.8m questions
10.4m answers