menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Find the unit rates. If necessary, round your answers to the nearest hundredth.16 gallons for $ 5.79___ dollars per gallon___ gallons per dollar.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Find the unit rates. If necessary, round your answers to the nearest hundredth.16 gallons for $ 5.79___ dollars per gallon___ gallons per dollar.
asked
May 13, 2023
143k
views
5
votes
Find the unit rates. If necessary, round your answers to the nearest hundredth.16 gallons for $ 5.79___ dollars per gallon___ gallons per dollar.
Mathematics
high-school
Dave Martorana
asked
by
Dave Martorana
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Solution
Dollars per gallon
Gallons per dollar.
FrederikNS
answered
May 17, 2023
by
FrederikNS
9.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org