25.5k views
2 votes
Find the unit price. Round your answer to the nearest cent.

Find the unit price. Round your answer to the nearest cent.-example-1
User Tirza
by
7.3k points

1 Answer

1 vote

To solve this problem, we could divide:


(386.86)/(36)=10.75

So, your hourly rate of pay is $10.75 per hour.

User Branden Barber
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories