7.8k views
5 votes
Her 200 points please answer

Her 200 points please answer-example-1
User Prerna
by
8.1k points

2 Answers

9 votes

Answer:

i agree!

Explanation:

User Erik Russell
by
8.1k points
13 votes
unit rate for $40 for 100 books is $0.40 and the unit rate for $75 for 250 books is $0.30. so the $75 for 250 books is better. to find unit rate you do 40/100 and 75/250
User Yannis Vassiliadis
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories