110k views
4 votes
The six-pack of rolls sells for $5.28. What is the price for one roll?

User David Neto
by
9.0k points

2 Answers

6 votes

Answer:

0.88

Explanation:

User Mayur Vora
by
7.7k points
9 votes

Answer:

88 cents

Explanation:

$5.28 divided by 6 rolls=88 cents

User Mateusz Kornecki
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories