110k views
4 votes
The six-pack of rolls sells for $5.28. What is the price for one roll?

User David Neto
by
5.7k points

2 Answers

6 votes

Answer:

0.88

Explanation:

User Mayur Vora
by
4.9k points
9 votes

Answer:

88 cents

Explanation:

$5.28 divided by 6 rolls=88 cents

User Mateusz Kornecki
by
5.4k points