182k views
7 votes
Find the unit price of a 3-pack of bottled juice for$6.75. how much does 1 bottle cost.​

User Grexis
by
5.2k points

2 Answers

3 votes

Answer:

the answer is 2.25

Explanation:

you divide 6.75÷ 3

User Grunt
by
4.1k points
7 votes

Answer:

$2.25

Explanation:

$6.75÷3

=$2.25

hereeeeee

User Uri Granta
by
4.9k points