182k views
7 votes
Find the unit price of a 3-pack of bottled juice for$6.75. how much does 1 bottle cost.​

User Grexis
by
8.3k points

2 Answers

3 votes

Answer:

the answer is 2.25

Explanation:

you divide 6.75÷ 3

User Grunt
by
7.3k points
7 votes

Answer:

$2.25

Explanation:

$6.75÷3

=$2.25

hereeeeee

User Uri Granta
by
8.6k points

Related questions

2 answers
4 votes
125k views
asked May 11, 2018 37.9k views
Joulss asked May 11, 2018
by Joulss
8.5k points
2 answers
5 votes
37.9k views