15.3k views
2 votes
Question

Type the forest answer in the box
A pack of 12 sedas costs $5,04 What is the unit rate in dollars per soda/
The unit rate in dollars per soda is

User Tulay
by
8.2k points

1 Answer

5 votes
.42 would be your answer.
User Shashi Deshetti
by
7.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories