203k views
1 vote
A package of 4 pair of insulated socks cost $32.76. What is the unit price of the pair of socks

2 Answers

9 votes

Answer:

The answer is 8.19, You have to divide 32.76 by 4(Ps. Sorry I'm not good at explaining)

User Hadock
by
7.8k points
9 votes
8.19$ sorry if I got it wrong
User Chiara Ani
by
7.9k points

Related questions

1 answer
3 votes
58.3k views
2 answers
1 vote
203k views
1 answer
4 votes
108k views