121k views
20 votes
11 batteries cost $12
What is the unit rate?

User JLK
by
8.1k points

1 Answer

11 votes
12 divided by 11 equals 1.09 repeated so it would be $1.09 per batteries
User Bryant Luk
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories