menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
11 batteries cost $12 What is the unit rate?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
11 batteries cost $12 What is the unit rate?
asked
Mar 13, 2022
121k
views
20
votes
11 batteries cost $12
What is the unit rate?
Mathematics
high-school
JLK
asked
by
JLK
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
11
votes
12 divided by 11 equals 1.09 repeated so it would be $1.09 per batteries
Bryant Luk
answered
Mar 18, 2022
by
Bryant Luk
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org