75.2k views
2 votes
Janet buys 12 pens for $5.88. What is the cost per pencil?

User Nsayer
by
8.0k points

1 Answer

5 votes
.49 cents per pencil
User Dfinn
by
8.0k points

Related questions

1 answer
5 votes
185k views