163k views
2 votes
What is the cost per ounce of 14 ounce can of soup price at .98

User Pakawadee
by
8.5k points

1 Answer

3 votes
.98/14 = 0.07 cents per ounce
User KitsuneFox
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories