163k views
2 votes
What is the cost per ounce of 14 ounce can of soup price at .98

User Pakawadee
by
8.8k points

1 Answer

3 votes
.98/14 = 0.07 cents per ounce
User KitsuneFox
by
8.8k points

No related questions found