203k views
7 votes
12 candles cost $31, what is the unit price? (round to the nearest hundredth)

User PalBo
by
5.1k points

2 Answers

12 votes

Answer:

2.6

Explanation:

divide 31 by 12 then round

User Hariharan
by
6.1k points
11 votes

The unit price would be $2.58.

User Catbadger
by
5.1k points