203k views
7 votes
12 candles cost $31, what is the unit price? (round to the nearest hundredth)

User PalBo
by
7.9k points

2 Answers

12 votes

Answer:

2.6

Explanation:

divide 31 by 12 then round

User Hariharan
by
8.7k points
11 votes

The unit price would be $2.58.

User Catbadger
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories