211k views
22 votes
6 ponds of candy cost $22.44 what is the cost of one pound?

User Charanoglu
by
8.0k points

1 Answer

4 votes
$3.74 because you have to divide
User Luca Perico
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories