Answer:
Explanation:
To be perpendicular m1(m2)=-1
The original line has a slope of 6/7 so the perpendicular line will have slope of
6m/7=-1
6m=-7
m=-7/6
The slope of line H is -7/6
7.9m questions
10.6m answers