193k views
25 votes
Which is the better deal?

$4.09 for 4 kg

$6.19 for 6 kg

User Arland
by
8.3k points

2 Answers

7 votes

Answer:

4.09 for 4kg

it would be a better deal bc it will b 1.0225 for each and for 6 it would be 1.0316

Hope this helps

User Ovhaag
by
7.6k points
10 votes

Answer:

$4.09 for 4kg

Explanation:

4.09/4 is less than 6.19/6

User Rana Depto
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories