79.8k views
2 votes
A 2 pack of plastic flower pots costs $1.58. What is the unit price?

User Dimoniy
by
7.3k points

2 Answers

6 votes
.79 Cent . They have 2 for $1.58 soo $1.58 divided by 2 is .79 .
User Franco Risso
by
8.5k points
4 votes
$0.79

Explanation:
1.58/2= 0.79
User Shaan Mephobic
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories